Podsumowanie roku 2019


Jako że 2019 rok właśnie się kończy, tym razem pokusiłam się o podsumowanie mojej całorocznej pracy. Dzięki temu zobaczycie, że brak postów na Instagramie czy Facebooku nie jest spowodowany przerwą w działalności, a wręcz przeciwnie – pracą na pełnych obrotach.

Co planowałam?

Kiedy zaczynałam „pracę na swoim”, obiecałam sobie, że nie będę przedkładać spraw zawodowych nad życie prywatne i zdrowie. Planowałam wypracować idealną harmonię, którą – choć wciąż jest ona na etapie raczkowania – rzeczywiście udaje się osiągnąć!

Nie planowałam szyć 50 sukni rocznie, nie śpiąc po nocach. Dlatego moim celem było stworzenie w 2019 roku 12 sukni ślubnych, czyli średnio jednej w miesiącu. Oprócz tego planowałam przyjmować inne zlecenia, które nie byłyby aż tak czasochłonne.

Finalne efekty

Przejdźmy zatem do konkretów, czyli do liczb z roku 2019:

  • Uszyłam 13 sukni ślubnych, w tym 3 w tempie ekspresowym (panny młode zgłosiły się 1-1,5 miesiąca przed ślubem);
  • Stworzyłam 4 kreacje weselne;
  • Wykonałam 2 różowe sukienki dla dziewczynek niosących obrączki podczas ślubu;
  • Przerobiłam 5 suknie ślubne dla panien młodych;
  • Dałam drugie życie przepięknej jedwabnej sukience ze ślubu cywilnego mamy panny młodej – mama założyła ją na ślub córki i była przeszczęśliwa;
  • Pomagałam przy ostatecznych poprawkach w uszytych na miarę kreacjach w atelier sukni ślubnych mojej znajomej (ok. 20 sukni).
  • Uszyłam wiele welonów, których nie liczyłam.

W kwestiach nauki szycia, w mijającym roku zdałam egzamin zawodowy na Krawca (dziadek byłby dumny!). Wzięłam też udział w warsztatach z szycia odzieży lnianej w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie, podczas których stworzyłam piękną lnianą sukienkę. Na koniec warsztatów była ona jedną z kreacji na pokazie mody. A teraz trzymam ją w szafie – czeka na lato.

Uszyłam też ok. 50 wielorazowych worków na owoce czy warzywa (biorąc udział w tym wydarzeniu) i wykonałam 2 posłania dla piesków ze schroniska, wypchane ścinkami materiałów, które zostały mi z szycia.

Tak właśnie – jak widać w tym krótkim podsumowaniu – minął mi kończący się rok, w którym zresztą wspólnie z mężem sama obchodziłam pierwszą rocznicę ślubu! Teraz szykuję się na rok 2020, bo już kilka panien młodych zdecydowało się na szycie sukni właśnie u mnie 🥰.

Kilka migawek zdjęciowych z 2019
Marta Panna Młoda

Wspólne zdjęcie z Panną Młodą – Martą

Welon przygotwany dla Panny Młodej – Asi

Kalendarz z zaznaczonymi datami ślubów, na które suknia ślubna zastała uszyta w pracowni Suknie i Welony

Na warsztatach w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie

Zdjęcie upamiętniające uszycie 50 woreczków do przechowywania warzyw i owoców w ramach akcji Warszawa Szyje

Wspólne zdjęcie z Panną Młodą – Kają

Zdjęcie z dyplomem zdanego egzaminu zawodowego


  •  
  •  
  •  
Danuta Dulska

Danuta Dulska

Założycielka marki Suknie i Welony oraz projektantka sukni ślubnych i wieczorowych. Tworzy kreacje, w których panny młode nie tylko pieknie wyglądają ale też świetnie się czują. Propagatorka "slow wedding" czyli spokojnego podejścia do tematu ślubu i wesela.